RAMBO.pl
  FIRST BLOOD » Na planie filmu » Pierwotna wersja filmu "First blood"

Początkowo producenci i scenarzyści filmu "Rambo: Pierwsza krew" mieli w planach obsadzenie Kirk'a Douglasa  w roli pułkownika Trautmana. Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powstał projekt plakatu, który promował nadchodzący film. Kirk Douglas zagrał w kilku scenach, jednak po tym jak dowiedział się ze scenariusza, jakie będzie zakończenie (początkowo planowano śmierć Rambo) postanowił zrezygnować z udziału w filmie.
Dla Kirk'a Douglasa nie podobała się także wykreowana przez scenarzystów postać pułkownika Trautmana.
Nieporozumienia te doprowadziły do tego, że ekipa filmowa podziękowała Panowi Douglasowi za współpracę a w jego miejsce szybko zatrudniono Richard'a Crenna. Jak wiadomo później, po licznych protestach postanowiono jednak zmienić zakończenie i Rambo jednak nie zginął pod koniec filmu.

Zrezygnowano też z projektów plakatu ale jego zmieniona wersja pojawiła się w Hiszpanii już po wyprodukowaniu filmu gdzie "First blood" nosiło tytuł "Acorralado".
Usunięto wizerunek pułkownika Trautmana ze zdjęciem Kirk'a Douglasa a pozostawiono drugą część z wizerunkiem John'a Rambo choć jednak nieco zmienionym.

Obecnie można jeszcze zakupić od kolekcjonerów dawne wersje plakatów z Kirk'iem Douglasem i Sylvestrem Stallone. Są to absolutnie unikalne i ciężko spotykane plakaty, ich ceny są naprawdę bardzo wysokie.


Jedną z pierwszych nakręconych scen była scena gdzie John Rambo został wyrzucony z baru. Scena ta nie pojawiła się jednak w oficjalnej wersji filmu. Zaraz po nakręceniu tej sceny powstał kolejny projekt plakatu na podstawie jednego ze zdjęć z planu filmowego. Był to czarno-biały plakat prezentujący wędrującego Rambo w okolicach miasteczka.