RAMBO.pl
  RAMBO 2 » Na planie filmu » Szczytny cel nakręcenia filmu

Informacje i zdjęcia zawarte w artykule pochodzą z filmu dokumentalnego na pt. "Ostatni jeńcy".


Gdy 1973 w roku gdy amerykańska misja w Wietnamie dobiegała końca, do domu wróciło 591 amerykańskich żołnierzy podczas gdy około 2,5 tysiąca zostało uznanych za zaginionych.


Po 6 latach w roku 1979 żołnierz Marines, Robert Garwood wrócił do domu po 14 latach niewoli w Wietnamie.


W 1985 roku Robert Garwood wyznał publicznie, że w Wietnamie widział na własne oczy około 70 Amerykanów pozostających nadal w niewoli.
Oto co powiedział w telewizyjnym wywiadzie: "Nie byłem i nie jestem ostatnim amerykańskim jeńcem w Wietnamie."


Wcześniej wiele filmów poruszało problem amerykańskiej obecności w Wietnamie. Jednak dopiero film "Rambo 2" jako pierwszy skupił się na misji, która ma na celu odnalezienie więzionych w Wietnamie amerykańskich jeńców wojennych.


Autorem scenariusza i odtwórcą głównej roli w filmie był Sylvester Stallone. Opierając się na prawdziwych faktach napisał bardzo poruszającą opowieść. Oto co powiedział w jednym z wywiadów podczas nagrywania filmu: "Chciałem stworzyć postać, która uosabia pewien rodzaj amerykańskiej świadomości. Chcę aby ten film bawiąc uczył."


Richard Crenna powiedział w jednym ze swoich wywiadów:
"Uznano ich za zaginionych w akcji, nie wiemy gdzie przebywają ale prawdopodobnie nadal są przetrzymywani w obozach. Nikt tego nie wie na pewno. Nasz film jako pierwszy porusza ten temat i myślę, że robi to w sposób wyjątkowo poruszający."


Sylvester Stallone:
"Gdyby mój brat zaginął w Wietnamie nigdy nie pogodziłbym się z myślą, że żyje. Koniecznie chciałbym poznać prawdę i dlatego uważam, że nasz film porusza bardzo aktualny i ważny temat."