Forum Rambo.pl

Forum dyskusyjne o filmach z serii Rambo
Rambo.pl

Nie jesteś zalogowany.

#76 2010-10-01 18:07:00

omen
John J. Rambo

Re: Opinie na temat filmu "Rambo 4" ("Rambo")

Hmm czytał to co Axel podesłał... Kilka rzeczy już mi się nie podoba - że film jakiś w ogóle z innej epoki - taki nie Rambowy, że zbliżenia na wieśniaków, że nie ma klimatu, atmosfery, a najbardziej mnie rozwala argument, że za ambitny. Zacznę od ostatniego - przypominam, że są takie filmiki "making of..." i tam jest tłumaczone jaki filmy (1 i 2) miały mieć przekaz, a że dwójka kojarzy się z totalną rozpierduchą i strzelaniem gdzie popadnie to inna sprawa. Wiem, że to jak film jest odbierany jest ważne, ale też nie zawsze wszyscy zauważą to co film miał pokazać. Moim zdaniem Rambo IV wpisuje się w tą linię czy problematykę, którą chcieli ukazać w poprzednich częściach. To nie jest tak, że w innych częściach tych spraw nie poruszali. Co do atmosfery to jest i to całkiem fajna... te oczekiwanie jak się skończy czy przeżyje czy zginie...a na końcu idzie. To było niesamowite. Akcja też fajna - doprawdy więcej szybkiej akcji było w Niezniszczalnych, ale ostatnio jak oglądałem Pierwszą Krew to momentami się nudziłem tongue więc nie jest tak źle. A co do zbliżeń na wieśniaków... no kur... nie idę przecież do kilka ślinić się na widok klaty 60 letniego faceta smile Naprawdę nie wiem jak można było się nudzić na tym filmie.... hmm argument z Taken jest rzeczywiście mocny... bo gdy był pogłoski że nowy Rambo ma odbijać jakąś córkę to właśnie Taken ma wszystko to co mógł mieć tamten Rambo. Ale wracając do tego, że nie ma tekstu... to nie ma i tyle - nie zawsze musi być. Tyle tekstów było w 3 częściach, że teraz mogło być ich mniej smile a były też fajne teksty więc trochę to naciągane. Wiem, że trailer to nie film... ale teksty z trailera, których nie ma w filmie "He is legend of war..." Są superowe.... e tam, że to film o facecie idącym do działka... a jaki miał być film kopia II czy III? musiał się czymś różnić i ten się różnił i za to go lubię. Co do prawd przeanalizuję je potem smile

"I have to admit it, Trautman", he said. "Rambo is the best. Now if I had a platoon of Rambos..."
"All you need is the original," smiled Trautman. "He's one man army, Admiral".

#77 2010-10-01 18:59:26

RAMBO(Żnin)
Generał
Od: Żnin

Rambo 4 jest fajne,ale z tymi klatami wieśniaków to masz racje big_smile.Kiedy oglądam First Blood nigdy się nie nudze smile

" Wrath, hate, pain and death
The code we live by
It's in our souls
Metal is the way "

#78 2010-10-05 20:38:00

omen
John J. Rambo

miało być "kina" a nie "klika" big_smile hehe

"I have to admit it, Trautman", he said. "Rambo is the best. Now if I had a platoon of Rambos..."

#79 2010-12-15 18:08:32

Darius
Szeryf Will
Od: Jugów

Ja właśnie zapoznałem się z podanym przez Alexa tekstem i musze powiedzieć że gość ma troche racji ale też sie myli... Najpierw mówi że chce porządnej rozpierduchy a potem mówi że nic tylko krew i flaki... -_- Bez komentarza...
Potem pisze że badguy nie ma charyzmy albo że nie ma ukazanego pojedynku między Rambo a złym generałem...
A gdzie ma tu być ten pojedynek ukazany?! Rambo sie pchał na tą wojne ale jak już tam był to załatwił wszystko rzeczowo i bez pierd*lenia... I tyle, bez żalu, bez uśmiechu na twarzy, bez słów w stylu "I co teraz birmińska świnio?"... To nie w stylu Rambo... Pozatym jak Rambo ma biegać dookoła i kosić z łuku, jak on ma już 60 lat na karku?? Bez ponosu, naprawde....

Ale musze powiedzieć że gdy czytałem te 50 prawd to uśmiałem się do łez... Naprawde, satyryczny humor na wysokim poziomie ! ;D

"Są duże i małe wojny. Te duże zmieniają świat, te małe człowieka."

#80 2010-12-18 10:04:07

AndySzcz
Wojak
Serwis

Film znowu mi się podobał kupiłem okazjonalnie DVD A360 Panasonic z 1999 roku za 90ł+20zł, które kosztowął owtedy około 3000zł. A brat kupił TV to oddał do domu Sony 25 cali. Film oglądałem z ojcem, który oglądał ten film po raz pierwszy i był zadaowolony z filmu smile A ja troche zapomniałem fabułę to z przyjemnością obejrzałem jeszcze raz, po raz pierwszy na TV bo mam monitor ViewSonic p225f 22 cali i siedemnastkę ViewSonic PF775
Jakby ktoś kupował CRT to własnie amerykański ViewSonic składany na Taiwanie. Na stronie już nie można pobrać sterowników. Mam jeszcze dwie siedemnastki czyli cztery ViewSonic-i w moim domu.
Pierwszego viewSonic-a, kupiłem za 1600zł został wyróżniony w rankingi magazynu CHIP-a TOP drugi był jakiś japoński nie pamiętam nazwy, a nie chcę szukac po gazetach bo mam ich sporo. Ma 180 Hz odświeżania obrazu
a przy rozdzielczości 1024x758 mogę mieć 100Hz-ów, lub nawet 120Hz, ale to zależy od karty na 32MB Gainward mam 100 Hz po poprawnym zainstalowaniu sterownika dla głębi kolorów 32-bity.
Maksymalna rozdielczość to 1600x1200 na siedemnastce. Ponadto ten monitor posiada cztery klawisze
1, (strzałki góra i dół ) i 2. Po naciśnięciu "1" pojawia się menu ma 26 opcji. dwójką wybiera się opcję a po wybraniu opcji można jeszcze raz naciskając wybrać  drugą opcję z rzędu, jedynka też służy do zamykania menu
Strzałkami wybiera się 20 rzędów z opcjami na trzech podstonach które pojawiają sieautomatycznie jedna po drugiej. Całość tworzy nieskończoną petlę. Strzałkami góra dół przesuwa się wskażnik w lewo i w prawo.
Regulacje są procentowe gdie 50 to połowa. Ale to zależy od rozdielczości karty graficznej.
Niem żadnych pokrętęł cą wartości liczbowe tak jak w popularnych LG-ach ale menu jest w obsłudze o wiele szybsze i łatwiejsze w obsłudzeni niż w szarym LG na 17 i 19. Moja siostra ma dwa LG 17.
Ponadto monitor posiada pamięć pięciu ustawieńdla 5-ciu  różnych rozdzielczości ekranu.
Jak napszykłąd właczam grę Project IGI i zmieniam mu na słabej karcie 32MB Gainward
ustawienie kolorów na 16 bitów wyświetlanie 1024x768 na 60Hz lub 75Hz to obraz po pierwszej zmianie
trzeba skorygować tylko raz przesunąć w bok ekran zmienić ksztął poduszki lub trapezu. Kolory są OK
Kontrast i jaskrawość OK. To po wyjściu z gry do Windowsa, mam poprzednią rozdielczość i nic nie trzeba regulować właczam grę a monitor wszystko pamięta.

Dlatego kupiłem ViewSonic p225f 22 calowy na aukcji za 399zł plus wysyłka 25-30zł
już ich nie ma sprzedawała je firma ze Szczecina na allegro miała tylko cztery monitory
Monitor jest idealnie płąski jak siedemnastka ma faktycznie 20,5 cala.
O taki
http://www.tomshardware.pl/display/20020805/crt-10.html

I ma maksymalną rozdzeilczość 2048 x 1536 @ 79 Hz czyli więcej niż standard FULL HD
High Definition dla 16:9 kosztował na owe czasy 850 USD czyli 4000zł
Jest to najwyższy model ViewSonic-a posiada płaski kineskop firmy Mitshubishi
co produkuje samoloty i samochody.
Min/Max częstotliwość odświeżania pionowego 50 - 180 Hz Wadą monitora jest oczywiście WAGA
bo 30,5 kg. Miałem z nim problemy w postaci otrzymania go i długiego oczekiwania aż otrzymam model sprawny
Wszystko przez firmę kurierską Stolica dzisiejsze UPS. Pierwszy raz dostałem monitor przeznaczony dla kogoś
Z gorzowa Wielkopolskiego trafił na podkarpacie do Błażowej pod Rzeszowem. Zgłosiłem pomyłkę monitor odesłałem firmie ze Szczecina. Drugi raz otrzymałem monitor, kurier sobie poszedł patrzę a styłu jakby
młotkiem ktoś wychukał i rozbił plastykową kratkę, szyjka lampy kineskopowej była pęknięta.
Ktoś głupi postawił inna paletę na mojej paczce bo byłem w magazynie UPS i tam towar tak stoi w Rzeszowie nie mają regałów takich jak w Castoramie, Praktikerze czy w Makro.
Pisałem list o odszkodowanie, głupi regulamin Stolicy wymagał paragonu, zrobiłem ksero i wymagał listu
potwierdzającego jako załącznik od firmy która mi sprzedała monitor, ze faktycznie sprzedali mi monitor cały.
Napisałem, że uszkodzenie nastapiło w czasie masowego transportu (TIRem) Widziałęm w telewizji
potem jak w Tirze podczas hamowania lub zderzenie rozleciała się buda pękła z przodu wysypując zawartość
od ciężaru i prędkości smile wszystko to zbiegło się w czasie. Napisałem w liście
że jestem technikiem sprzętu audiowizualnego mam uprawnienia elektryczne do serwisowania sprzętu
i że dokonałem oględzin i rozpoznania usterki trzeba było jeszcze załączyć zdjęcia, brat pożyczył mi aparat, musiałem je wydrukować w agencji fotograficznej -działa jedna w moim mieście błażowa już się przeniosła.
Otrzymałem po rozpatrzeniu list od Allianz że na moje konto które podałem wewniosku wpłynie suma 399zł
Jaki byłe mzadowolony, bo nie miałem zimą żadnych pieniędzy, dołożyłem 30 żł na przesyłkę I w końcu
przyszedł mój upragniony monitor, rzadko go użytkuję tylko oglądam na nim filmy z DVD-ROM lub Xvid z komputera. Moge się pochwalić że jako technik AV połaczyłem wszystkie trzy PC-ty, które mam siecią (kończyłem sieci na informatyce) urządzeniami D-LINK-a. korzystam z jednej klawiatury i myszki
ale muszę je przłączać podczas właczania PC-ta głupi BIOS musi mieć w kompie klawiaturę.
ale monitora i głośników nie muszę ruszać. Kupiłem sobie przełacznik amerykańskiej firmy ATEN
na allegro u uzytkownika z Wrocławia i tylko przełaczam podświetlonymi guzikami, mam późniejsza wersję
która wyświetla pomiędzy przełaczeniami menu z przełącznika na monitorze i słoneczka pokazują co się przełączyło, bo czasami trzeba dwa razy nacisnac ten sam klawisz aby dźwięk się załączył smile. Ponadto przełącznik posiada z przodu wejścia na słuchawki z mikrofonem. Ale z tych komputerów trzeba ogładać filmy na
DVD na 22 calowym to dokupiłem jeszcze dwa rozdzielacze ATEN i jeden prosty przełacznik tylko na monitory ATEN oraz mam jeszcze przełacznik firmy EDIMAX dla trzeciego kompa, z trzech komputerów mogę oglądać
filmy na 22, a to jeszcze nie koniec mam dwa mganetowidy Hitachi vt-498em VHS z 1989 roku i SVHS Panasonic-a z lat 90-tych no i dbiornik satelitarny Humaxa z dyskiem za 300zł z allegro.pl i to żródła mają jeszce swoje przełączniki jeden na szawce audio video na 6 wejść i wyjście i chiński plastykowy z gałką na
dwa wejścia są nie wykorzystywane. Do tego czasu nie potrzebowałem w domu kina domowego. Bo w 2001 roku
po zakupie pierwszego mojego komputera na AMD 1400MHz na studia informatyczne dokupiłem głośniki firmy
TRUST z najlepszą charakterystyką głośnikową przenoszenia bez zaburzeń nieliniowych. W całym paśmie niemal jednakowo przenosi dźwięk znalazłem test w komputer świat w pawilonie z prasą i uznałem że będzie to najlepsza charakterystyka do odsłuchu ponadto mimo plastykowej obudowy zestaw stereofoniczny z subwooferem posiada obudowę paraboliczną jaką stosuje się w najdroższych kolumnach AUDIO -ścianki lekko drżą ładnie wibrują. Stąd ładny przyjemny dźwięk nawet dla Metalici. Duży subwoofer posiada regulację basów
i głośności i znalazłem w środku płytkę wzmaczniacza na układach scalonych TDA jaki byłem z tego zadowolony
model Trust 1000 3D. Wszystkie te Creative-y nawet na 5.1 choćby w drewnianych obudowach za 400-600zł od
d... rozbić smile. Miałem takie małe łośniki Sony w plastiku do walkmena SANYO to mi się jeden zepsuł i skrzeczał jak ta stara posłanka SLD smile 

Jak znajdę czas to zrobię rysunki jak to wszystko podłaczyć bo samemu nie pamiętam. Przez kilka dni rysowałem
po różnych zeszytach jak te urządzenia połaczyć jak podłaczyć sieć, wizję, a potem dźwięk, aby nie powielać urządzeń. Po co mi inne głośniki jak już mam tylko druga klawiaturę taką samą samsunga  i myszkę A4tech dokupiłem, bo mma trzeci komp na stole a dwa przy niskiej ławie i siedze sobie w miękkim fotelu smile hi hi.
I czasami coś programuję w PHP. A mój komputer jeden obowiązkowo coś ciągnie z osoiołkowej sieci
Dobrze, że zaopatrzyłem się w zapasowe dyski. Mam doświadczenie jeśłi chodzi o dyski twarde, kóre kupić a które nie i jeśli chodzi o zasilacze firmowe tak, a mało znane nie.

Axel
na allegro jest oryginalny nóż RAMBO I
chyba chiński NÓŻ TAKTYCZNY RAMBO FIRST BLOOD SUPER STAL 420 za 84zł
i unikat
za 740zł Nóż Rambo First Blood Stallone Signature Edition
http://allegro.pl/noz-rambo-first-blood … 79460.html

Niech szczęsliwiec pochwali się zakupionym nożem na forum rambo smile

Axel może by zrobić zbiórkę na ten nóz smile

Ostatnio edytowany przez AndySzcz (2010-12-18 10:08:27)

#81 2010-12-18 17:33:58

Axel
RAMBO.PL
Serwis

Ja się nie znam na nożach. smile Napisz w tym temacie: http://forum.rambo.pl/viewtopic.php?id=45
i nasi eksperci ocenią czy to warto kupić jako eksponat za wspólne pieniądze forumowiczów.

#82 2010-12-18 20:01:49

SNAKE
Zasłużony żołnierz

Noz z sygnaturka,nic specjalnego pozatym ma numer 0719 / 10000 a nie 0001 / 10000 lepszy jest uzytkowy sam taki mam i moim zdaniem o wiele lepiej sie przezntuje smile

#83 2010-12-18 20:10:46

WOODY
Komandos

Axel napisał:

Ja się nie znam na nożach. smile Napisz w tym temacie: http://forum.rambo.pl/viewtopic.php?id=45
i nasi eksperci ocenią czy to warto kupić jako eksponat za wspólne pieniądze forumowiczów.

Zdecydowanie nie warto. Jest zbyt drogi. Na ebayu lub chociażby wspomnianym sklepie goods.pl można kupić dużo taniej.

#84 2010-12-18 23:13:17

Darius
Szeryf Will
Od: Jugów

Na wyżej wspomnianym goods.pl ten nóż kosztuje 490 zł co i tak jest cholernie dużą kupą forsy...

A wracając do tematu to ja lubię sobie oglądnąć Rambo dla samego noża który dzierży nas bohater ;D

"Są duże i małe wojny. Te duże zmieniają świat, te małe człowieka."

#85 2010-12-21 00:55:07

Cyborg
Szeryf Will

Witam.

Co tu dużo pisać, film bardzo dobry, realistycznie wyglądające masakry, odpadający kończyny, wybuchy itd. Trochę brakowało mi jakiegoś śmigłowca, czy jakiejś stalowej maszynki do mielenia gleby za pomocą gąsienic. Ogólnie super, szczególnie ta agresja Rambo, gdy dorwał się do karabinu zamontowanego w jeepie.

Pozdrawiam - Cyborg.

Ostatnio edytowany przez Cyborg (2010-12-21 00:55:37)

#86 2010-12-21 16:41:31

WOODY
Komandos

Darius napisał:

Na wyżej wspomnianym goods.pl ten nóż kosztuje 490 zł co i tak jest cholernie dużą kupą forsy...

Zgadza się. Jest to kupa kasy. No ale za przyjemności trzeba płacić smile
A tak na serio, to nóż "R" tańszy niż 400-450 zł będzie mocno podejrzany.

#87 2010-12-22 12:18:46

caroline
Najemnik
Od: Poznań

No, ale mieć taki nóż w swojej kolecji-bezcenne, więc warto przyoszczędzić ... albooo-napisac list do św.Mikołaja, może sypnie nożem smile

"I'll never be a fire but I'll be the flame
I'll never be a diamond but I'll never be fake
I've never been a winner but I still play the game..."

#88 2011-01-07 14:47:34

omen
John J. Rambo

...moją opinię o John Rambo znacie - bardzo dobry film... ale czy znacie moją opinię o wersji z 2010 roku? - film rewelacyjny. W szczególności jedna scena rzuca zupełnie nowe światło na całą przygodę i wszystko co z Rambo związane. Pamiętacie pewnie taką scenkę, gdzie John podpala łódź, na której wcześniej urządził małą rzeź? W wersji z 2008 roku nie ma nic więcej, niż tylko podpalenie... za to wersja z 2010 wgniata w ziemię. Johnny po odwiezieniu na brzeg misjonarzy wraca do siebie... ale to już nie ten sam John, nie ten który się ukrywał tyle lat z dala od tego wszystkiego... zaraz zaraz, coś chyba nie tak? Przed kim się miał Rambo ukrywać? Przed wojną? Przed powracającym koszmarem? Niby tak, ale czemu więc zamieszkał w domku, za oknami którego toczyła się wojna? Tak więc wraca nas John z wypełnienia misji... odwiózł gości gdzie chcieli... ale po drodze zrobił coś przed czym uciekał, czego nie chciał... znów on przelał pierwszą krew, zabił tych złych ludzi, bo wiedział co by oni zrobili gdyby tego nie uczynił... i tak w drodze powrotnej zaczyna się koszmar... flashbacki z zabijania tych złych piratów... Rambo więc chce o tym zapomnieć, zapomnieć co się stało, zapomnieć czemu mieszka tak blisko wojny, zapomnieć kim jest... oblewa więc benzyną łódkę na której wszystko znów się zaczęło... i wrzuca do niej też nóż... tak ten symboliczny nóż, ten od którego wszystko się zaczęło i puszcza wszystko z ogniem... lecz Rambo nie ginie w tych płomieniach... a ten ognisty rytuał nie uspokaja wojownika... gdy Johnny kładzie się spać, koszmar powraca... i budzi się Rambo, dla którego ten koszmar jest domem, Rambo który jest gotowy iść długą i piekielną jak diabli drogą... i wszystko zaczyna się od nowa... ta pierwsza po latach spokoju krew to tylko początek...

#89 2011-01-07 17:04:04

makar
Strzelec zawodowy

Omen jak pięknie to opisałeś , sam bym lepiej tego nie ujął . Normalnie jakiś Oscar dziennikarski za to się Tobie należy . Osobiście uważam IV część za mega bajkę i chociaż oglądam ja tysięczny raz trzymając w spoconych z wrażenia rękach nóż ( również z tej części ) to czuję jak bym oglądał ten film po raz pierwszy . Jak go widziałem pierwszy raz to się naprawdę mile zdziwiłem . Dla mnie to majstersztyk a te 50 prawd żadnego wrażenia na mnie nie robi i to nie z powodu że jestem fanem ale to się po prostu kupy nie trzyma , ten typ który to pisał nie ma pojęcia o taktyce , pirotechnice , no o niczym co jest związane z tym filmem .Że żołnierze wbiegają do wioski podczas ostrzału mozdzierzowego , ten chłop jest chyba ślepy bo wbiegają tuż pod koniec gdy ostatnie pociski wybuchają na drugim końcu wioski .  Że bomba tak mocno nie może wybuchnąć ( i to taka duża 5 ton ) , że karabin snajperski dużego kalibru nie może tak odrzucić człowieka , że niezamaskowany snajper nic nie może zrobić ( bo po pierwszym strzale by go namierzyli i odstrzelili ) , nie chce mi się tych wszystkich pseudoprawd komentować bo wszystkie są i tak do podważenia . Te przepiękne ujęcia jak by z ręki kręcone ( ujęcia reporterskie nadające realizmu ) , przepiękne sceny batalistyczne naprawdę mocny film  . Jak kumpel mi powiedział że wyszedł nowy "R IV" , to w pierwszym odruchu pomyślałem że może wyjść lipa , że Sylwek może już nie mieć takiego powera . Jak go zobaczyłem to zaparło mi dech w piersiach , nie mogłem uwierzyć w to co widzę , ten film przeszedł moje najśmielsze oczekiwania , dla mnie jest to najlepsza część ( zresztą wszystkie są super ) , jak skończyłem go oglądać to po prostu włączyłem jeszcze raz , a potem przez wiele dni codziennie go oglądałem , moc bije z tego arcydzieła . Poza tym Sly zawsze był dla mnie natchnieniem mentalnym i treningowym jak zobaczyłem Rocky IV to też po górach biegałem z kłodą na plecach na przeciw życiowym trudnością i fizycznym słabością . Pozdrawiam wszystkich podobnie myślących i nie przejmujcie się jakimś tam kolem i jego 50 prawdami , niech założy sektę i tam je głosi dłubiąc finką w paznokciach a potem w zębach . Ten koleś to jakiś wariat że mu się taki piękny film nie podoba , dobrze że my jesteśmy normalni .

Ostatnio edytowany przez makar (2011-01-08 03:24:18)

#90 2011-01-07 19:11:41

makar
Strzelec zawodowy

Super by było aby Sly się nawrócił i nakręcił jeszcze jedną część jeszcze lepszą , albo wystarczyłoby że równie dobrą jak ta ostatnia .
A może by tak liścik wystosować do Sly co by się zabrał za kręcenie następnej części ? Nic nie robienie niczego nie zmieni , a czasami mały podmuch wiatru może przynieść zmianę pogody , jak motylek co siadając na podnoszonej właśnie sztandze przeważa ją na jedną stronę . Czy może ktoś byłby za ?

Ostatnio edytowany przez makar (2011-01-08 03:19:00)

#91 2011-01-08 17:04:52

Goro Gondo
RAMBO.PL

Dobry pomysł i jest całkiem możliwe, że coś z tego będzie.

#92 2011-01-08 17:16:34

SNAKE
Zasłużony żołnierz

Rambo 5 niebedzie i niema co nawet robic nadzieji.Rambo wrocil do domu i koniec i kropka przynajmniej dlamnie temat jest zamkniety jak i cala trylogia Rambo.

#93 2011-01-08 17:32:59

makar
Strzelec zawodowy

Dobrze wiedzieć że jest w domu , można śmiało pukać do drzwi .

#94 2011-01-09 13:17:11

omen
John J. Rambo

A Wy co sądzicie o tej nowej (2010) rok wersji filmu? Którą wolicie? i co sądzicie o tej scence z łodzią? czy Rambo dobrze zrobił wrzucając nóż, chyba z pierwszej części, ujęcie zbyt szybkie by dokładnie stwierdzić...

czy wrócił do domu? tego już nie wiemy - to domysł, niech tak zostanie smile kto nie oglądał polecam film Harvego, Rambo Return to the Ranch (http://www.youtube.com/watch?v=KoZSdP_8kXw) z zeszłego roku. Każdy chyba go widział ale może ktoś nowy nie tongue

Ostatnio edytowany przez omen (2011-01-09 13:19:30)

#95 2011-01-09 15:31:42

SNAKE
Zasłużony żołnierz

Noz z czego pamietam w tej scenie na lodzi jest z Rambo II.

#96 2011-01-09 21:37:38

makar
Strzelec zawodowy

Tego materiału  Return to the Ranch jeszcze nie widziałem , aż się rozmarzyłem . Normalnie miałem wizje . To wyglądało jak początek 5 części , kontynuacja przez takie przejście i ta charakterystyczna muzyczka , coraz bardziej widać farmę w oddali . Córka kosi czerwonym traktorem w tle , ojciec na sianku siedzi , krówki się pasą , aż miałem wrażenie że zaraz Rambo wyskoczy gdzieś z obory , w gumofilcach , dziarsko dzierżąc widłygnojne z resztkami obornika i krzycząc : -Fucking shit !!! I come back !!!

#97 2011-01-15 10:40:10

omen
John J. Rambo

haha smile lepiej niech tego nie pokazują - bo kto miałby grać jego ojca? Tylko chyba Clint Eastwood by się nadawał. JR skończył się tak jak miał i takie zakończenie jest najlepsze - w R5 nie da się lepszego zrobić - co więcej wtedy Rambo chyba by musiał zginąć... nie ma co drążyć tematu tongue

#98 2011-05-24 21:52:59

derwish
Zasłużony żołnierz

Przekopiuje  post tutaj

Tak oglądając  wczoraj  film  naszła mnie refleksja.Moze ten Film nie powinien nazywać się RAMBO 4   i powinien  zarabiać na siebie jako oddzielny   byt .Jaka jest wasza opinia ?

http://www.bbc.co.uk/polish/specials/images/1413_vietnam/114449_1.jpg

#99 2011-05-24 22:24:25

Rambo1982
Wojak
Od: Elbląg

Ja bym ten film widział inaczej. Powinno być w nim więcej refleksji i wspomninania Rambo swojej przeszłości - sceny walk powinny bardziej podchodzić pod Expendalbes - mam tu na myśli walkę wręcz. Powinno być o wiele mniej flaków (zabijanie wrógów powinno być na zasadzie "obrywają nożem, dostają kulę i padają")  no i chciałbym żeby rękę do reżyserii przyłożył któryś z twórców poprzenich części

Początek był fajny - muzyka brzmiąca gdy John i jego pomocnicy idą do łodzi z weżami brzmi świetnie lecz ta w czasie ratowania misjonarzy to dla mnie pomyłka  Powót Johna do Stanów też był bardzo dobrym pomysłem.

#100 2011-05-25 09:26:41

omen
John J. Rambo

Dlaczego ta część jako oddzielny byt? Moim zdaniem ten film jest naprawdę dobry... nawet lepszy niż RII. Co do samego humoru, w FB też go wiele nie było. Scenki są krwawe bo tego brakowało w poprzednich częściach. Jak wczoraj sobie tak dla porównania obejrzałem fragmenty RII i JR to RII wygląda bardzo nierealistycznie. W JR mamy pokazaną wojnę bardzo dokładnie. Podobnie jak w poprzednich częściach wiele trzeba sobie dopowiedzieć, ale tym razem mamy krótką narrację bohatera, gdy robi nóż/maczetę. Mamy też flashbacki czyli przypomnienia. Wygląda to całkiem nieźle. No ale każdy może mieć własne zdanie big_smile

A co do muzyki, to poruszyłem już ten wątek w innymi dziale i zgadzam tutaj się z Brianem, który robił tą muzę, że w wielu scenach po prostu muzyka z Rambo się nie nadawała, bo jest ona zbyt pozytywna i nie pasowała do scen śmierci i cierpienia. Przez co muzyka z Rambo jest tylko dla Rambo i końcowa scena, jak idzie, wgniata w fotel. Pamiętam, że w kinie już robiło się poruszenie, już też chciałem wstawać... (bo chyba światło już zapalili) a tu te mocne uderzenie!

Stopka forum